Левски измъкна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Хебър в последния мач от 23-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на изпълнения почти до краен предел стадион "Георги Бенковски“ в Пазарджик.

"Сините“ имаха да си връщат на тима от Пазарджик, който ги изхвърли от турнира за Купата на България след победа с 2:1 в Пазарджик.

Треньорът на столичани Николай Костов коментира преди двубоя, че в мача за Купата Левски е издухал супата, но този път ще спечели, като точно това и се случи.

Тупалка с левия крак от над 30 метра на Фабио Лима донесе успеха на Левски. С асистенция се отличи появилият се като резерва Патрик Мислович.

Гол за Хебър на Ангел Бастунов в 59-ата минута бе отменен след намеса на системата ВАР за засада на асистиралия за попадението юноша на Левски Атанас Кабов. Той се появи на терена само минута преди ситуацията.

Като цяло Левски бе по-активният тим.

В края на първото полувреме останаха съмнения за подмината от съдията Драгомир Драганов дузпа за Левски.

В края на мача дебют за Левски направи урлугваеца Хоакин Фернандес, който се появи на терена на мястото на получилия контузия Илиян Стефанов.

За Левски това е пета поредна победа в първенството, като "сините“ са на 4-ото място, на 4 точки зад третия ЦСКА-София.

Хебър регистрира четвърта загуба в последните си пет мача в първенството, като тимът е на 13-ата позиция.