Лудогорец победи Славия с 2:0 в гостуването си от третия кръг на Първа лига. Мачът бе отложен през лятото за днес заради европейските ангажименти на "орлите".

Резервата Квадво Дуа влезе в 60-та минута вместо Тодор Неделев и откри 8 по-късно, благодарение на асистенция от португалския халф Клод Гонсалвеш. Отново швейцарският полузащитник бе точен в 77-та минута, когато получи подаване от бразилския нападател Кайо Видал.

Лудогорец остава четвърти, но е с двубой по-малко от Черно море, ЦСКА - София и Локомотив Пловдив, които са с 15. "Орлите" имат 30 точки и са на две от върха, където са "моряците" и "смърфовете" с равен брой. Третият Локомотив има 31.

Другата отложена среща на българския първенец е гостуване на ЦСКА 1948, но за нея още няма насрочена дата за провеждане.

Славия е в групата на изпадащите, заемащ 14-а позиция с 11 точки, имайки 3 повече от последния Етър.