Черно море победи ЦСКА с 1:0 в дербито на 22 кръг от родната Първа лига. Гол на Фернандо Каранга в 15' бе отменен заради засада след намесата на ВАР. Бразилският нападател получи жълт картон заради реакцията си срещу страничния съдия, а в 72' минута получи и директен червен картон от Валентин Железов заради грубо влизане в краката на съперников футоблист.

Играчите на Илиан Илиев също останаха с 10 човека в 84', когато Мазир Сула получи втори жълт картон.

Единственото попадение в мача отбеляза Живко Атанасов в заключителните минути на мача. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Иван Дюлгеров.

"Моряците" заемат пъро място във временното класиране с 48 точки, докато "червените" са на трета позиция с 45 точки.