Левски и Черно море не успяха да се победят в мач от 32-ия кръг, плейоф от първата шестица на първенството, завършвайки наравно 0:0.

Двубоят се изигра на стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов“.

Домакините имаха сериозно превъзхоство през целия двубой, но така и не успяха да намерят пътя към вратата на Иван Дюлгеров.

В пореден мач хората на Николай Костов демонстрираха ялова игра в атака.

Гостите от Варна заложиха на по-защитната игра и успяха да си тръгнат с точка. Равенството гарантира на Черно море място в "Топ 3“ в крайното класиране. Точката изкачи "моряците“ на второто място, като те имат равен актив с третия – ЦСКА-София.

Левски се изкачи до четвъртата позиция, изпреварвайки Локомотив (Пловдив). Двата тима са с равен актив.

В следващия си мач, на 18 май Левски гостува на Локомотив (Пловдив).

Началото на мача закъсня с почти 13 минути заради протест на фенове на Левски. Те се подредиха пред вратата на Сектор "Б“ с транспарант срещу клубното ръководство.

С недоволните разговаряха капитанът на Левски Николай Михайлов и изпълнителния директор Даниел Боримиров, като малко след тези разговори феновете позволиха двубоят да започне.