ЦСКА победи Арда в Кърджали след обрат 1:2 на 3:2 в среща от последния 30-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

Двубоят се игра на "Арена Арда" в Кърджали.

Юрген Матей даде аванс за гостите с гол в 13-ата минута. Асистенцията беше на Тибо Вион. Борислав Цонев изравни в 19-ата след пас на Намди Чинонсо Офор.

Бившият играч на Левски Станислав Иванов направи обрата пълен. Той се разписа в 21-ата минута.

През втората част миналогодишните вицешампиони вкараха два гола, с което взеха трите точки. Първо Тобиас Хайнц (на снимката) вкара за 2:2 в 57-ата, а норвежецът Улаус Скаршем вкара за 2:3 в 68-ата. Асистенцията беше на Сайне Санянг.

С успеха "армейците" излязоха на второ място във временното класиране с актив от 63 точки. Арда са 9-и с 39 точки.