Съставът на Черно море победи шампионът на България Лудогорец като домакин с 1:0 в среща от шестия кръг на родния футболен ешелон.

Мачът се игра на стадион "Тича" във Варна през 2500 зрители. Главен рефер беше Радослав Гидженов.

Единственото попадение в срещата отбеляза Цветомир Панов в 56-ата минута след пас на Алекс Фернандес.

Във втората минута на добавеното от съдията продължение Игор Пластун беше изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Матеус Машадо. Пет по-късно същото се случи и с Матиас Тисера, но той получи червен картон от резервната скамейка.

С успеха тимът воден от Илиан Илиев излезе отново на първо място в efbet Лига с актив от 16 точки, с колкото са и Локомотив (Пловдив). Черно море обаче са с по-добра голова разлика от "смърфовете".