Локомотив София победи като гост Хебър Пазарджик с 1:0 в откриващия мач на 21-ия кръг в efbet Лига.

С мача на стадион "Георги Бенковски“ в Пазарджик бяха подновени битките в елитната ни футболна дивизия.

Бразилецът Карлос Франса в 5-ата минута откри резултата в мача след асистенция на Симеон Мечев.

По-активният тим през първата част бе този на Хебър, но играчите на Любослав Пенев така и не успяха да стигнат до гол.

"Железничарите“ имаха само един точен изстрел към вратата на домакините, който се оказа и голов. Това остана и единственият точен изстрел на играчите на Данило Дончич към вратата на Хебър до края на мача.

В началото на втората част ситуацията за Хебър се влоши допълнително, след като бранителят Архан Исуф получи директен червен картон.

След шестия си успех за сезона, и преди останалите мачове от кръга, Локомотив е на 11-о място в класирането.

"Железничарите“ прекъснаха серия от четири шампионатни мача без пълен успех.

Хебър регистрира 11-а загуба за сезона и четвърта поредна в първенството, като е на 13-а позиция.