Локомотив (София) води с 1:0 на Славия на полувремето като домакин в малкото столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата в 24-ата минута. Тогава Селсо Рапосо се справи с Тони Тасев по десния фланг и намери Антони Иванов, който не остави шансове на Светослав Вуцов.

Домакините се намират на 11-а позиция във временното класиране с актив от 25 точки като за момента са в групата на изпадащите тимове. Славия са точно над тях - 10-и с 26 точки.

"Железничарите" записаха две победи (над Етър и Хебър) и загуба (Крумовград) от старта на втория полусезон.

"Белите" нямат поражение през 2024-а година, регистрирайки успех (над Берое) и равенства (срещу ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив)).

Локомотив спечели последния мач със Славия - 2:1 като гост. Преди това обаче "славистите" стигнаха до победата - 2:0 на свой терен в края на миналия сезон.