Славия победи като домакин Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от 34-ия кръг, плейоф за разпределяне на местата между 7-ото и 10-ото в Първа лига.

"Белите“ започнаха по-активно двубоя срещу резервите на Ботев и още в 5-ата минута Тони Тасев се възползва от асистенция на Иван Минчев и откри резултата.

В 22-ата минута Венцислав Керчев удвои аванса на хората на Златомир Загорчич, като попадението отново изработи Минчев.

В 30-ата минута носителят на Купата на България се върна в мача. "Канарчетата“ получиха дузпа, като Мартин Секулич пропусна, но успя бързо да се реваншира, вкарвайки при добавката са 2:1.

В 40-ата минута Славия остана с десет души на терена, след като халфът Георги Търтов получи директен червен картон. Загорчич веднага направи принудителна смяна, като Ерол Дост се появи на терена на мястото на Кристиян Стоянов.

През второто полувреме отново "белите" създадоха повече чисти положения, а Владимир Николов подпечата успеха с гол за 3:1.

Така Славия събра 43 точки и вече е само на три от седмия ЦСКА 1948.