Славия води като домакин на Ботев (Пловдив) с 2:1 след първото полувреме на мач от 34-ия кръг, плейоф за разпределяне на местата между 7-ото и 10-ото в efbet Лига.

"Белите“ започнаха по-активно двубоя срещу резервите на Ботев и още в 5-ата минута Тони Тасев се възползва от асистенция на Иван Минчев и откри резултата.

В 22-ата минута Венцислав Керчев удвои аванса на хората на Златомир Загорчич, като попадението отново изработи Минчев.

В 30-ата минута носителят на Купата на България се върна в мача. "Канарчетата“получиха дузпа, като Мартин Секулич пропусна, но успя бързо да се реваншира, вкарвайки при добавката са 2:1.

В 40-ата минута Славия остана с десет души на терена, след като халфът Георги Тартов получи директен червен картон.

Загорчич веднага направи принудителна смяна, като Ерол Дост се появи на терена на мястото на Кристиян Стоянов.