ЦСКА победи с 3:1 Левски във Вечното дерби на българския футбол. Мачът от първия кръг на плейофите в Първа лига се игра на Националния стадион "Васил Левски".

"Червените" решиха всичко до почивката. В 25-ата минута резултатът беше открит от Улаус Скаршем, а Джонатан Линдсет удвои десет по-късно.

Третото попадение отбеляза Марселино Кареасо, който отново е сред най-добрите за 31-кратня шампион на България. Венецуелецът реализира в самия край на полувремето.

Професора се откъсна сам в предни позиции и реализира хладнокръвно на опразнената от Пламен Андреев врата, за да направи агонията на "сините" пълна.

Асими Фадига отбеляза почетно попадение за "сините" след час игра.

Така ЦСКА остава на второ място с 66 точки, докато Левски е на пето с 54 и има все по-малки шансове за класиране в европейските клубни турнири.