Шампионът Лудогорец победи с 5:0 като домакин Берое в мач от 7-ия кръг в efbet Лига.

За тима от Разград това е четвърти успех от началото на сезона от шест изиграни мача. Берое регистрира втора загуба в първенството, като е и с мач повече от Лудогорец.

По традиция напоследък отборът от Разград си го изкарва за неудачните си представяне в Европа на съперниците си във вътрешния шампионат. Така след домакинското 1:4 срещу Аякс в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа, последва и разгрома срещу Берое.

На почивката Лудогорец имаше скромната преднина от два гола, като точни бяха Франко Русо в 19-ата минута и Бърнард Текпетей в 31-ата.

През втората част последваха и голове на Якуб Пьотровски в 66-ата, Кайо Видал в 74-ата и на Спас Делев в 84-ата минута на двубоя.