Крумовград победи като домакин Хебър с 3:2 в мач от междинния, 27-и кръг в efbet Лига.

На стадиона на Спортния комплекс "Никола Щерев-Старика“ в Пловдив, където тимът на Крумовград играе домакинските си мачове, играчите на треньора Станислав Генчев пропиляха два гола аванс, но в крайна сметка успяха да стигнат до пълния успех.

За Крумовград това е първи шампионатен успех след три поредни равенства.

Хебър регистрира трета поредна загуба.

Александър Колев даде преднина на Крумовград още в 9-ата минута след асистенция на хърватския бранител Матей Шимич.

В 35-ата минута Димитър Тонев удвои аванса на домакините. Попадението изработи Вячеслав Велев.

В 59-ата минута Ангел Бастунов се възползва от подаване на намиращия се в отлична форма Шейк Диаманка и намали на 2:1.

В 79-ата минута Лазар Марин с първия си гол с екипа на Хебър доведе резултата до 2:2.

Матей Шимич в 81-ата минута, след асистенция на Серкан Юсеин, донесе пълния успех за Крумовград.

Това бе първи успех за Крумовград над този съперник. Първият мач между двата тима за сезона завърши 0:0.

В класирането Крумовград е на 6-ото място, докато Хебър е на 12-а позиция.