Славия победи като гост Лудогорец с 3:2 в мач от 18-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на стадион "Хювефарма Арена“ в Разград, след като де отложен с ден заради обилния снеговалеж над Разград в неделя и невъзможността двубоят да се проведе.

Избраниците на Георги Дерменджиев играха с мисъл за предстоящото в четвъртък ключово гостуване на Спартак Търнава от груповата фаза на турнира Лига на конференциите, което се отрази на представянето им, а "белите“ от столицата се възползваха максимално от това.

Аржентинецът Франко Русо си забоде автогол в 30-ата минута, давайки преднина на Славия.

В 42-ата минута Лудогорец възстанови равенството чрез Рик.

Славия нанесе удара си в началото на втората част, като най-напред в 47-ата минута Мартин Сораков направи 2:1 за гостите, а в 54-ата минута капитанът  Галин Иванов вкара и трети гол за Славия.

И двете попадения бяха изработени от нападателя Денислав Александров.

Кайо Видал в 67-ата минута оформи крайното 2:3.

След шестия си успех за сезона и трети пореден Славия се изкачи до 11-ото място в класирането.

Лудогорец регистрира третата си загуба за сезона, като е на третото място в класирането, на три точки зад втория Черно море, но и с мач по-малко от варненци.