Черно море победи като домакин Ботев Враца с 2:1 в откриващия мач на 23-ия кръг в efbet Лига.

Автогол на бранителя на Ботев Меси в 71-ата минута за 2:0 за Черно море на практика остави врачани без нищо от двубоя.

С гол от дузпа на Атанас Илиев в 41-ата минута Черно море поведе.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу завърналия се при "моряците“ в началото на седмицата Илиан Илиев-младши.

В 71-ата минута Меси си вкара автогола за 2:0 за Черно море, а в 80-ата минута Мирослав Маринов оформи крайното 2:1 за отбора от Варна.

Малко след попадението на врачани треньорът на тима Христо Янев бе отстранен от пейката на отбора.

Илиан Илиев пък замени в самия край нервния двубой влезлият в началото на втората част португалец Едгар Пашеко.

За Черно море това е 15-и успех за сезона, като с него отборът временно излезе начело в класирането преди останалите мачове от кръга.

Ботев регистрира 18-а загуба, като отборът остава на предпоследната позиция.