Левски направи поредна глупост в шампионата и записа пети пореден мач за първенство без успех.

"Сините“ се издъниха грандиозно на стадион "Локомотив“ в столичния квартал "Надежда“, завършвайки наравно 2:2 с Локомотив, след като до 76-ата минута водеха с 2:0.

Димитър Митков от дузпа в третата минута на добавеното време на мача донесе точката за Локомотив.

Двата тима се срещнаха на добре почистения от снега стадион "Локомотив“ в столичния квартал "Надежда“ в двубой от 18-ия кръг в efbet Лига.

"Сините“ започнаха по-пасивно двубоя, дебнейки на контри съперника си.

В 26-ата минута Рикардиньо тресна горната греда на вратата на Локомотив, засичайки центриране на Жереми Петрис.

Минута по-късно Марин Петков, който игра в този мач като десен бранител, откри резултата след асистенция на Асен Митков.

В самия край на първата част Карлос Франса пропусна да изравни, пращайки от дузпата топката високо над празната врата на Левски.

Локомотив стартира и втората част по-активно, като се стигна и до нов пропуск за "железничарите“ на добра ситуация.

В 70-ата минута Андриан Краев, който се появи като резерва в 64-ата минута на мястото на Асен Митков, удвои аванса на "сините“ с удар от границата на наказателното поле.

Локомотив започна обрата в 76-ата минута, като Димитър Митков използва група грешка на Дарлан и неориентираната игра в отбрана на Жереми Петрис и Хосе Кордоба и вкара за 1:2.

В 85-ата минута на терена за Левски се появи и лекувалия в последните седмици травма Уелтън.

В добавеното време домакините си спечелиха дузпа след нарушение на Дарлан, която Митков вкара за крайното 2:2.

След петото си равенство за сезона Левски е на шестото място в класирането, като е с равен актив с петия – ЦСКА 1948, но и с два мача повече от "червените“.

Локомотив София регистрира трето равенство за сезона, като е на 13-а позиция.