Отборът на Етър победи драматично Арда Кърджали с 2:1 в първия мач от 27-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на стадион "Ивайло“ във Велико Търново.

Домакините стигнаха до първата си шампионатна победа от края на октомври миналата година с гол в четвъртата минута на добавеното време на двубоя на Дидис Лутумба-Пита.

Отборът на Етър се прибра на почивката с гол аванс. Иван Василев в 45-ата минута завърши с попадение бърза контраатака на Етър. С асистенция за попадението се отчете Жан-Марк Тибуе.

"Виолетовите“ стигнаха до гол при втория си точен удар към вратата на Анатоли Господинов.

Гостите от Кърджали бяха по-активният отбор през първата част, но така и не успяха да стигнат до гол във вратата на показалия на два пъти класа вратар Мартин Величков.

В началото на втората част в игра за Арда се появиха Тонислав Йорданов и Иван Коконов, които раздвижиха играта на Арда.

Йорданов в 76-ата минута  от пряк свободен удар успя да възстанови равенството.

Дидис Лутумба-Пита в добавеното време донесе трите точки на Етър.

В мача бе показан само един жълт картон, като това стана в 89-ата минута, а бе предупреден халфът на Арда Милен Стоев.

С третата си победа за сезона Етър прекъсна серия от пет поредни шампионатни загуби. Тимът остава на последното място в класирането, като изостава с 4 точки от предпоследния Ботев Враца, който е и с мач по-малко.

Арда регистрира 11-а загуба, като отборът е спечелил само една точка в последните си три шампионатни мача. Тимът от Кърджали е на 7-ото място в подреждането преди останалите двубои от кръга.