Лудогорец загуби първия плейофен мач от Лига Европа срещу Аякс с 1:4. 4-кратният европейски клубен шампион реши изхода на срещата още преди почивката с 3 безответни попадения.

Почти сигурното ново попълнение на английския Уест Хем Мохамед Кудус откри в 16-та минута след асистенция на нидерландския бранител Девейне Ренш. Отново ганаецът бе точен две минути по-късно, благодарение на подаване от Кенет Тейлър. Нападателят Брайън Броби се разписа в 40-та минута чрез пас на Оуен Вайндал. Кудус оформи хеттрика си в 50-та минута, а Оливие Вердон затвори резултата в 69-та минута след наказателен удар.

Реваншът е следващият четвъртък. Ако "орлите" бъдат отстранени, ще продължат европейското си участие в групите от Лигата на конференциите.