Арсенал победи като гост Тотнъм с 3:2 в мач от 35-ия кръг във Висшата лига.

"Артилеристите“ имаха аванс до 64-ата минута от 3:0, но в края трябваше да потреперят за успеха.

През първата част на на стадион "Тотнъм Хотспър“ гостите изнесоха истинска лекция, като нанизаха три безответни гола.

Пиер-Емил Хойберг си вкара автогол в 15-ата минута за 1:0 за Арсенал. Основен виновник за гола бе Букайо Сака.

В 22-ата минута гол за Тотнъм на Мики ван де Вен бе отменен заради засада.

Сака стигна до попадението си в мача в 27-ата минута, а асистентът бе Кай Хаверц.

В 38-ата минута и самият Хаверц бе точен за 3:0 за Арсенал. Попадението бе изработено от Деклан Райс.

След почивката отборът на Тотнъм тръгна да обръща мача. В 64-ата минута Кристиан Габриел Ромеро върна едно попадение за 1:3.

В 87-ата минута Хьон-Мин Сон от дузпа вкара за 2:3, като до края Тотнъм не успя да стигне поне до точка.

След 25-ата си победа за сезона Арсенал е лидер в класирането, като има 4 точки аванс пред втория Манчестър Сити, който е с 2 мача по-малко.

Тотнъм регистрира 9-а загуба за сезона, като е на 5-ото място, но има 23 мача по-малко от 4-ия Астън Вила, който има аванс от 7 точки.