Шампионът на Англия Манчестър Сити победи с 4:0 Фулъм като гост в среща от 37-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон, а успехът доближи тима на Хосеп Гуардиола до нов трофей в Премиърлийг.

Хърватският защитник Йошко Гвардиол откри резултата с гол в 13-ата минута след асистенция на Кевин де Бройне.

Фил Фодън покачи на 2:0 в 59-ата.Отново Гвардиол направи резултата класически. Най-скъпият защитник в историята на футбола вкара второто си попадение в срещата в 71-ата минута след пас на Бернардо Силва.

Крайното 4:0 оформи Хулиан Алварес от дузпа в последната минута на добавеното време. Малко преди това втори жълт и респективно червен картон получи Иса Диоп от домакините.

С успеха "гражданите" излязоха на върха във временното класиране с актив от 85 точки - 2 пред втория Арсенал и на 7 от третия Ливърпул.