Арсенал и Ливърпул играят при резултат 1:1 на полувремето в дербито от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се играе на стадион "Емирейтс" в Лондон.

Букайо Сака (на снимката) откри резултата в 14-ата минута, а "мърсисайдци" изравниха в продължението чрез автогол на Габриел Магаляеш след груба грешка на Уилям Салиба от домакините. Попадението дойде след като удар на Луис Диас се отби в дясната ръка на бразилеца и влезе във вратата.

Това е най-резултатното дерби в английската футболен елит, но за момента двата тима не показват това с играта си.

Във временното класиране Ливърпул се намират на върха с 51 точки като са и в серия от 4 поредни победи за шампионата, а "артилеристите" имат 46 и делят 2/4-о места с шампиона Манчестър Сити и Астън Вила.