Челси победи Кристъл Палас с 2:1 в лондонско дерби от 19-ия кръг на английската Висша лига. Домакините поведоха на своя "Стамфорд Бридж" чрез Михайло Мудрик.

Украинецът отбеляза третото си попадение през сезона в 13-ата минута след чудесна асистенция на Мало Густо. Бързият и комбинативен футбол на "сините" като по чудо не доведе до втори гол, а в самия край на частта те съжалиха за това.

Майкъл Олисе изравни в добавеното време на първото полувреме, като попадението бе трето за него от началото на сезона.

След почивката гол на Николас Джаксън беше отменен заради засада, а в 89-ата минута резервата Нони Мадуеке все пак донесе победата за Челси от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу него.

Така "сините" събраха 25 точки и са десети, а Палас остава на 15-а позиция с 18 пункта.