Ливърпул и Нюкасъл играят при резултат 0:0 на полувремето в първа среща от Висшата лига на Англия за 2024-а година.

Двубоят, който е част от 20-ия кръг, се играе на стадион "Анфийлд".

"Мърсисайдци" поведоха в резултата още в 18-ата минута когато Луис Диас отбеляза, но попадението беше отменено от ВАР поради засада.

Само 5 минути по-късно Ливърпул получи дузпа след като колумбиецът Диас беше съборен в наказателното поле.

Мегазвездата на тима - Мохамед Салах се нагърби да бие 11-метровия наказателен удар, но стреля в центъра на вратата и стражът на Нюкасъл спаси удара.

До края на първата част и попадение на "свраките" беше отменено. Това се случи в 37-ата минута когато Дан Бърн отбеляза, но от ВАР маркираха засада.

Преди мача Ливърпул се намира на върха във Висшата лига с 42 точки, а Нюкасъл са 9-и с 29.

"Мърсисайдци" са спечелили последните 5 мача с Нюкасъл във всички турнири. "Свраките" нямат победа над Ливърпул от повече от 8 години (последният успех е от 6-и декември 2015-а година с 2:0 като домакин).