Ливърпул и Манчестър Сити приключиха 1:1 в дербито от 28-ия кръг на Премиър лийг. То се изигра на стадион "Анфийлд".

Джон Стоунс откри в 23-та минута при изпълнение на ъглов удар към близката греда и асистенция на белгийския плеймейкър Кевин де Бройне. Това бе първи гол за англичанина от миналия април, когато се разписа срещу Арсенал. Аржентинският полузащитник Алексис Макалистър фиксира крайния резултат от наказателен удар в 50-та минута. Той бе отсъден за спъване на уругвайското крило Дарвин Нунес от бразилския вратар Едерсон. Стражът получи травма при контакта и след изравняването бе заменен от германеца Щефан Ортега.

По-рано през сезона на 25 ноември, но в Манчестър двата отбора отново си размениха по едно попадение. Арсенал остава първи във временното класиране с 64 точки. Толкова има и вторият Ливърпул, който е с по-лоша голова разлика. Трети са шампионите Манчестър Сити с 63 точки.