Ливърпул постигна ценен успех с 2:1 в домакинството си на Брайтън от 30-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят се проведе на стадион "Анфийлд" непосредстврено преди шампионът Манчестър Сити да приеме водача в класирането Арсенал от 18:30 часа.

Юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек откри във втората минута за "чайките". Колумбийското крило Луис Диас изравни в 27-та минута. Египетският нападател Мохамед Салах фиксира крайния резултат в 65-та минута, когато бе намерен от аржентинския полузащитник Алексис Макалистър.

Ливърпул събра 67 точки и поне временно е първи във временното подреждане преди дербито Сити - Арсенал. Брайтън остава 9-и с 42.

Първият мач този сезон завърши 2:2 в осмия кръг на стадион "Амекс".

Юрген Клоп постигна първа победа над колегата си Роберто де Дзерби в съперничеството между двамата.