Централният защитник Фабиан Шер заби два гола за Нюкасъл при победата с 3:1 като гост на Астън Вила. Двата отбора предложиха много интересни моменти в среща от 22-ия кръг на Висшата лига.

Снажният бранител прониза гласеният за Топ 4 отбор в 32-ата и 36-ата минута. Това сериозно стъписа домакините, които си вкараха и автогол чрез Алекс Морено в 52-ата минута на сблъсъка.

Все пак Оли Уоткинс донесе лека утеха с попадението си в 71-ата минута, но това едва ли ще удовлетвори мениджъра Унай Емери.

Поражението остави Астън Вила на 4-о място с 43 точки, като петият Тотнъм има мач по-малко и може да изравни бирмингамци. Нюкасъл прекъсна кошмарната серия от четири поредни загуби в елита. "Свраките" събраха 32 пункта и са седми.