Манчестър Сити и Арсенал приключиха първото полувреме без попадения в дербито от 30-ия кръг на Премиър лийг. То е на стадион "Етихад".

Бранителят на домакините Нейтън Аке получи физически проблем и бе заменен от Рико Люис в 27-та минута.

Сити спечели 12 от последните си 13 срещи с "артилеристите", но загубиха именно последната по-рано през сезона с 0:1 в Лондон на осми октомври. "Гражданите" са непобедени в 38 поредни двубоя от всички турнири у дома, а в последните 57 мача вкъщи са вкарали поне един гол. Манчестърци са без контузения си вратар Едерсон и защитниците Джон Стоунс & Кайл Уокър, които получиха травми по време на контролите на Англия с Бразилия и Белгия.

Манчестър СитиЩефан Ортега, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Нейтън Аке (Рико Люис), Йошко Гвардиол, Родри, Матео Ковачич, Кевин де Бройне, Бернардо Силва, Фил Фоудън, Ерлинг Холанд.

Арсенал: Давид Рая, Бен Уайт, Уилям Салиба, Габриел Магаляеш, Якуб Кивиор, Деклан Райс, Жоржиньо, Мартин Йодегор, Букайо Сака, Габриел Жезус, Кай Хавертц.