Челси разби Евертън с 6:0 в последен двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига. Срещата на стадион "Стамфорд Бридж" се превърна в шоу на младока Коул Палмър.

Трябва обаче да започнем от това, че гостите не искаха да играят на този ден, в който се навършват 35 години от трагедията на "Хилзбъро". Мрачна дата за целия град Ливърпул, английския футбол и света на най-великата игра.

Палмър заби хеттрик на "карамелите" след по-малко от половин час игра. Николас Джаксън му асистира за първия гол в 13-ата минута, а другите два в 18-ата и 29-ата британецът изработи сам.

Джаксън направи 4:0 минутка преди края на първото полувреме. След почивката Палмър (64') реализира от дузпа, а Алфи Гилхрист оформи крайното 6:0 в добавеното време с дебютния си гол за любимия отбор, като дългогодишен юноша.

Така Челси вече е девети с 47 точки, а Евертън остава 16-и с 27 т.