Ливърпул победи като домакин Челси с 4:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Футболистите на Юрген Клоп се позабавляваха на терена, като четирите гола във вратата на Челси бе най-малкото, което можеше да се случи в мача на гостите от Лондон.

Диого Жота в 23-ата минута, след асистенция на направили страхотен мач 20-годишен Конър Брадли и самият Брадли в 39-ата със съдействието на Луис Диас доведоха резултата до 2:0 за Ливърпул.

Дарвин Нунес във втората минута на добавеното време на първата част пропусна дузпа за домакините.

След почивката Доминик Собослай покачи в 65-ата минута на 3:0, като отново в попадението бе замесен младият Брадли.

В 71-ата минута Кристофър Нкунку вкара за Челси след подаване на Карни Чукуемека.

Крайното 4:1 за Ливърпул оформи Луис Диас в 79-ата минута след подаване на Дарвин Нунес.

След 15-ата си победа за сезона и четвърта поредна Ливърпул има аванс от 5 точки пред преследвачите си Манчестър Сити и Арсенал, като тимът от Манчестър е с мач по-малко.

Челси регистрира 9-а загуба, като е на 10-о място. Тимът прекъсна серия от три поредни шампионатни успеха.