Английският гранд Ливърпул победи с класическото 3:0 Нотингам Форест като домакин в среща от 10-ия кръг на Висшата лига.

Мачът се игра на стадион "Анфийлд" пред 54 074 зрители.

Португалецът Диого Жота откри резултата в 31-ата минута. Това беше негов 6-и гол в последните 5 двубоя за "мърсисайдци".

Уругвайският национал Дарвин Нунес покачи за 2:0 в 35-ата след асистенция на унгареца Доминик Собослай.

Крайното 3:0 оформи Мохамед Салах в 77-ата минута след нова асистенция на Собослай.

Гол на Коди Гакпо в самия край на мача беше отменен поради засада от ВАР.

За тимът на Юрген Клоп това е трети пореден успех във всички турнири и пети без поражение (4 успеха и 1 равенство).

Победата качи Ливърпул на третата позиция с 23 точки като отстъпва само на вицешампиона Арсенал (24) и на лидера Тотнъм (26).

Нотингам са 16-и с 10. Те прекъсват серия от 3 поредни мача без загуба (3 равенства).