Челси спечели с 3:2 гостуването си на Лутън в 20-ия кръг от Премиър лийг. Двубоят се изигра на стадион "Кениуърт Роуд".

Полузащитникът Коул Палмър откри в 12-та минута, Мадуеке удвои в 37-та след пас от Палмър, а именно халфът бе точен отново в 70-та, благодарение на асистенция от нападателя Николас Джаксън. Рос Баркли намали в 80-та минута, когато бе намерен от Алфи Даути, а Елайджа Адебайо оформи крайния резултат 6 по-късно.

Челси е 10-и с 28 точки, а "шапкарите“ са 18-и в зоната на изпадащите с 15. "Сините" отново показаха, че както могат да водят убедително, така и умеят да изпускат инициативата. "Шапкарите" изиграха нов силен мач срещу солиден съперник, но и този път не стигнаха до успех. Те отстъпиха вкъщи от Манчестър Сити с 1:2, от Арсенал с 3:4, от Тотнъм с 0:1, завършиха 1:1 с Ливърпул и спечелиха срещу Нюкасъл с 1:0.