Брайтън размаза с 5:0 Шефилд Юнайтед като гост в среща от 25-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се игра на стадион "Брамъл Лейн" в Шефилд.

Домакините играха почти цял двубой с човек по-малко след като Мейсън Холгейт беше изгонен с директен червен картон още в 13-ата минута.

Факундо Буананоте откри резултата в 20-ата минута, давайки аванс на гостите. Само 4 по-късно Дани Уелбек покачи за 2:0.

Бен Осбърн намали в края на първата част, но голът беше отменен от ВАР поради засада.

В 75-ата Джак Робинсън направи резултата класически, вкарвайки си автогол. Още две попадения отбеляза котдивоареца Симон Адингра. Той беше точен в 78-ата и 85-ата минута.

С успеха Брайтън излязоха на 7-а позиция с 38 точки. Шефилд са последни (20-и) с 13 точки.