Ливърпул допусна загуба в гостуването си на Тотнъм с 1:2 в мач от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Тотнъм Хотспър".

Мърсисайдци останаха с човек по-малко, след като още в 26-ата минута Къртис Джоунс получи червен картон. Сон Хюн-Мин изведе лондончани напред в 36-ата минута, но Ливърпул успя да изравни, благодарение на гол на Коди Гакпо в 45-ата+4-та минута.

В 69-ата минута реферът Саймън Хупър изгони втори играч на гостите. Диого Жота получи втори жълт картон. В 90+6-ата минута драматичната победа за "шпорите" донесе автогол на Жоел Матип.

Ливърпул пропусна шанса да оглави таблицата на Висшата лига и е на четвърто място с 16 точки. Тотнъм се изкачи на второ място във временното класиране със 17 точки.