Английският гранд Ливърпул и изненадата на сезон Астън Вила завършиха 3:3 в среща от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра на "Вила Парк" в Бирмингам.

Още във 2-ата минута вратарят на домакините и световен шампион със състава на Аржентина - Емилиано Мартинес си отбеляза автогол, давайки аванс на "мърсисайдци".

Юри Тилеманс изравни в 12-ата след пас на Оли Уоткинс.

В 23-ата Коди Гакпо изведе отново напред тимът, воден от Юрген Клоп. За 3:1 се разписа Джаръл Куанса. Защитникът бе точен в 48-ата минута след пас на Харви Елиът.

Колумбиецът Йон Дуран в 85-ата минута върна надеждите на "виланите", намалявайки на 2:3. Отново 20-годишният южноамериканец отбеляза за крайното 3:3. Това се случи в 88-ата минута.

В продължението на срещата Астън Вила претендираха за дузпа за игра с ръка на Върджил ван Дайк в своето наказателно поле. Такава не бе отсъдена, но по-късно съдията реши да използва системата ВАР и след нея отново не бе отсъден 11-метров наказателен удар.

С равенството двата тима остават на позициите си. Ливърпул са трети със 79 точки, а Вила са четвърти - с 68.