Египетският национал Мохамед Салах вкара двата гола при успеха на гранда Ливърпул с 3:0 над Брентфорд в среща от 12-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се игра на стадион "Анфийлд" пред 54 000 зрители по трибуните.

"Мърсисайдци" поведоха още в 22-ата минута след гол на уругвайския национал Давин Нунес. Попадението обаче беше отменено от ВАР поради засада.

Пет минути по-късно ситуацията се повтори. Нунес вкара, но голът отново беше отменен.

В 39-ата минута Мохамед Салах официално откри резултата след асистенция на Нунес.

Отново той покачи на 2:0 в 69-ата. Тогава головият пас беше на гръцкия национал Константинос Цимикас.

Класическото 3:0 оформи португалеца Диого Жота в 74-ата след нова асистенция на Цимикас.

С победата Ливърпул се изкачиха до 2-о място във временното класиране с 27 точки, с колкото са и лидерът Манчестър Сити, които обаче са и с мач по-малко.

Брентфорд са 9-и с 16 като прекъсват серия от 3 поредни победи за първенство.