Челси обърна Кристъл Палас от 0:1 на 3:1 като гост в среща от 24-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се игра на стадион "Селхърст Парк" в Лондон.

Палас откриха резултата чрез Хеферсон Лерма в 27-ата минута. Той овладя топката и шутира силно от дистанция в горния ляв ъгъл на вратаря на "сините" Джордже Петрович.

В началото на втората част Конър Галахър изравни за Челси след като отбеляза с брилянтен удар в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Асистенцията бе на Мало Густо.

В 73-ата минута гостите имаха претенции за дузпа след единоборство в наказателното поле на Кристъл Палас, но съдията не отсъди такава.

Отново Галахър, този път в продължението на мача, донесе трите точки за състава на Маурисио Почетино.

Крайното 3:1 оформи Енцо Фернандес само 3 минути по-късно. Двете асистенции за головете в продължението даде Коул Палмър.

След успеха Челси излязоха на 10-и с 32 точки. Кристъл Палас са 15-и с 25 точки.