Арсенал загуби с 1:2 от Фулъм в лондонското дерби от 20-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят се изигра на стадион "Крейвън Котидж".

Крилото на гостите Букайо Сака откри в 5-та минута, но мексиканският нападател Раул Хименес изравни в 29-та, благодарение на асистенция от шотландския полузащитник Том Кеърни. Ямайският халф Боби Де Кордова-Рийд оформи крайния резултат в 60-та минута, когато бе намерен от португалеца Жоао Палиня.

Фулъм е 13-и с 24 точки. Възпитаниците на Микел Артета са четвърти с 40. Те допуснаха второ поредно поражение в първенството. Предишното бе от друг лонсонски състав - Уест Хем с 0:2 на Олимпийския стадион преди 3 дни. Преди това на 23 декември "артилеристите" направиха 1:1 навън с Ливърпул.