Уест Хем победи като домакин Манчестър Юнайтед с 2:0 в мач от 18-ия кръг във Висшата лига.

Домакините стигнаха до 9-ия си успех за сезона във Висшата лига и втори пореден с голове след почивката.

Манчестър Юнайтед регистрира 8-а загуба за сезона и втора за последните си три шампионатни мача, като в тях отборът е спечелил само 1 точка.

Загубата направи още по-дискусионно оставането на Ерик тен Хаг на мениджърския пост на клуба от Манчестър.

През първата част по-активният тим бе този на гостите, като най-добрата възможност за гол профука Алехандро Гарначо в средата на полувремето.

След почивката домакините взеха нещата в свои ръце и в 72-ата минута Джаръд Боуен откри след подаване по учебник на Лукас Пакета.

Шест минути по-късно бразилецът отново бе в центъра на вниманието, асистирайки на Мохамед Кудус за крайното 2:0.