Челси свали от върха във Висшата лига тима на Тотнъм след успех с 4:1 като гост в среща от 11-ия кръг на елитния шампионат по футбол на Острова.

Мачът се игра на стадион "Тотнъм Хотспър" в английската столица Лондон.

Шведът Деян Кулушевски откри резултата за домакините с гол в 6-ата минута след асистенция на Пепе Матар Сар.

Хьон Мин-Сон покачи за 2:0 в 14-ата, но след намеса на ВАР попадението беше отменено поради засада.

Между 21-ата и 28-ата минути нова два гола бяха отменени, този път на гостите от Челси. Първо на Стърлинг, второто на Кайседо.

Кристиян Ромеро си изкара директен червен картон в 33-ата минута заради грубост към противников играч.

Коул Палмър изравни от дузпа в 35-ата минута.

В 55-ата Удоджи получи втори жълт, респективно червен картон, оставяйки тима на Тотнъм с 9 души на терена.

В 75-ата Николас Джаксън от "сините" отбеляза за 2:1, правейки обрата пълен.

Ерик Дайър от "шпорите" вкара нов гол в 79-ата минута, но той беше отменен от ВАР поради засада. Отново Джаксън в 4-ата минута на добавеното време покачи за 3:1, а само 4 по-късно, той оформи своя хеттрик, вкарвайки за крайното 4:1.

С успеха Челси излязоха 10-и в подреждането с актив от 15 точки. Загубата спря серията от 4 поредни победи на Тотнъм, сваляйки ги и от върха, на който се качи шампиона Манчестър Сити. "Гражданите" имат 27, а "шпорите" - 26 точки, оставайки на втора позиция.