Ливърпул постигна обрат през второто полувреме в гостуването си на Уулвърхемптън в среща от петия кръг на английската Висша Лига. Домакините поведоха в началото на срещата  чрез Хи-Чан Хуан.

Мохамед Салах асистира три пъти, зачетоха само две от неговите голови подавания, а Ливърпул стигна до трите точки през второто полувреме, когато Коуди Гакпо се разписа в 55-та минута. Пет преди края Андрю Робъртсън изведе тима на Юрген Клоп напред в резултата, а крайния резултат 1:3 в полза на Ливърпул беше оформен с автогол на Уго Буено.

Ливърпул вече има 13 точки и временно е на върха в класирането и продължава да няма загуба в първенството вече 16 срещи, а Уулвърхемптън допусна четвъртото си поражение в пет мача само този сезон и остава само с три точки в своя актив.