Манчестър Сити води с 1:0 след първото полувреме в гостуването си на Ливърпул от 28-ия кръг на Премиър лийг. Срещата се играе на стадион "Анфийлд".

Джон Стоунс откри в 23-та минута при изпълнение на ъглов удар към близката греда и асистенция на белгийския плеймейкър Кевин де Бройне. Това бе първи гол за англичанина от миналия април, когато се разписа срещу Арсенал.

ЛивърпулКуивин Келъхър, Конър Брадли, Джаръл Куинса, Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Ендо, Доминик Собослай, Алексис Макалистър, Харви Елиът, Дарвин Нунес, Луис Диас.

Манчестър СитиЕдерсон, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Мануел Аканджи, Нейтън Аке, Родри, Кевин де Бройне, Бернардо Силва, Хулиан Алварес, Фил Фоудън, Ерлинг Холанд.

Преди първия съдийския сигнал Арсенал бе първи във временното класиране с 64 точки, Ливърпул - втори с 63, а Сити - трети с 62.