Манчестър Сити победи Брентфорд след обрат от 0:1 на 3:1 като гост в среща от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се игра на стадион "Брендфорд Къмюнити" в Лондон.

Домакините откриха резултата чрез французина Неал Мопе в 21-ата минута след асистенция на Марк Флекен.

"Гражданите" изравниха в самия край на първата част след гол на Фил Фоудън в 3-ата минута на продължението.

Фоудън продължи с добрите си игри като през втората част вкара нови две попадения, с което донесе трите точки на шампионите, както и регистрира хеттрик на сметката си.

Той отбеляза в 53-ата след асистенция на Кевин де Бройне, а 17-минути по-късно оформи крайното 3:1 след пас на мегазвездата Ерлинг Холанд.

С успеха Манчестър Сити събраха актив от 49 точки и вече са втори във Висшата лига с 49 точки - на 2 зад лидера Ливърпул, но и с мач по-малко от "мърсисайдци".

Арсенал са 3-и, също с 49 точки. Брентфорд остават 15-и с 22.

Това беше и 5-а поредна победа за възпитаниците на Хосеп Гуардиола в Премиърлийг.