Ливърпул изпрати подобаващо най-великия си треньор за последните 30 години. Мърсисайдци спечелиха последния си мач от сезона във английската Висша лига, побеждавайки с 2:0 гостуващия тим на Уулвърхемптън. Това бе и последният мач начело на "червените" за Юрген Клоп, който пристигна на "Анфийлд" през октомври 2015 г.

Над 60-хилядното съоръжение бе изпълнено почти до краен предел, а атмосферата през всичките 90 минути бе наелектрезираща.

Нелсон Семедо от гостите бе изгонен в 28' с директен червен картон след грубо влизане в краката на противников футболист. Мърсисайдци откриха резултата в 34' с гол на Алексис Мак Алистър, а 6 минути по-късно Джарел Куанса оформи крайния резултат.

След края на мача германският треньор прегърна всеки един от своите играчи за последно, а стадионът не спря да пее песни в чест на Клоп, който спечели 8 трофея в 491 официлани мача начело на клуба.