Отборът на Нюкасъл спечели гостуването си на Шефилд Юнайтед в последен мач от 6-и кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Еди Хау разгромиха "остриетата" с впечатляващото 8:0, като по този начин записаха най-големия си успех като гост в цялата си история.

Всеки един от головете за "джордитата" беше отбелязан от различен играч. "Свраките" се прибраха на почивката с три гола аванс след точни изстрели на Шон Лонгстаф, Дан Бърн и Свен Ботман.

Положението за Шефилд стана кошмарно през второто полувреме, когато домакините допусна нови 5 гола. Този път точни за гостите бяха Калъм Уилсън, Антъни Гордън, Мигел Алмирон, Бруно Гимараеш и резервата Александър Исак.

Нюкасъл заема осмо място във временното класиране с 9 точки, докато играчите на Пол Хекинботъм са на последното 20-о място с 1 точка.