Ливърпул победи като домакин Лутън с 4:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Хората на Юрген Клоп се разправиха със съперника си за едно полувреме по пътя си към третия пореден и 18-и успех във Висшата лига от началото на сезона.

Намиращият се в зоната на изпадащите отбор на Лутън предизвика съперника, след като на почивката водеше с 1:0.

Ирландският нападател Чидози Огбене в 12-ата минута шокира домакините и те така и не успяха да излязат от ступора до края на първата част.

Началото на боя постави Върджил Ван Дайк в 56-ата минута след асистенция на Алексис МакАлистър. Две минути по-късно аржентинецът изработи и втория гол за Ливърпул, който бе дело на Коди Гакпо.

Наказателната акция продължи Луис Диас с помощта на Андрю Робъртсън.

Финалният щрих бе за Харви Елиът в 90-ата минута.

За Лутън това е 15-а загуба за сезона и трета поредна, като тимът остава в зоната на изпадащите.