Арсенал приема Астън Вила в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига. Срещата на стадион "Емиратс" започва в 18:30 часа.

Надпреварата на титлата изглежда ще продължи докрай и "артилеристите" могат да преодолеят значително препятствие, ако успеят да надвият Астън Вила днес. Лондончани би трябвало да са по-свежи след ремито с Байерн в Шампионска лига и поне да се възползва от няколкото допълнителни дни почивка в сравнение с днешните гости, които участваха в Лига на конференциите срещу Лил (2:1) в четвъртък.

Ако погледнем обаче цялостната форма на бирмингамци, то тя не е трагична. В първенството на Англия тимът стигна загуба на аванс пред Тотнъм в битката за Топ 4. Само Уулвърхямптън бе победен в последните пет кръга, а допуснатите положения бяха доста. В предния кръг лошото представяне на Вила бе потвърдено след равенство в домакинството си на непретенциозния отбор на Брентфорд (3:3).

В друг интересен мач от днес, Уест Хем посреща Фулъм. Срещата на "Лондон Стейдиъм" започва в 16:00 часа.