Борнемут записа впечатляващ обрат от 0:3 на 4:3 за едно полувреме над Лутън като домакин в отложена среща от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Двубоят се игра на стадион "Виталити" в Борнемут.

Резултатът откри Тахит Чонг още в 9-ата минута след асистенция на Джордан Кларк.

Чидози Огбене покачи на 2:0 в 31-ата. Пасът бе на Алфи Даути.

Класическото 3:0 за Лутън оформи Рос Баркли в първата минута на добавеното време на първата част.

През втората част домакините сътвориха уникалния обрат. Доминик Соланке го стартира с гол в 50-ата минута. Украинецът Иля Забарний намали до 2:3 в 62-ата, а само 2 минути по-късно Антоан Семеньо изравни.

Крайното 4:3 оформи Семеньо, който вкара второто си попадение в срещата. Това се случи в 83-ата минута след пас на Енес Юнал.

С успеха Борнемут събра актив от 35 точки и се намира на 13-а позиция във временното класиране.

Лутън са в зоната на изпадащите - на 18-о с 21 точки.