Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

Ерлинг Холанд (27') даде аванс за домакините към средата на първото полувреме и записа името си със златни букви в историята на английското първенство. Нападателят успя да отбележи 50 гола в най-малко мачове – 48.

В края на срещата Трент Александър-Арнолд (80') възстанови равенството и оформи крайния резултат. Мохамед Салах върна към защитника, който със самочувствие отправи изстрел от границата на наказателното поле и матира Едерсон.

Манчестър Сити остава на първата позиция в класирането с 29 точки, докато Ливърпул е втори с 28. Третият и четвъртият Арсенал и Тотнъм имат по 27 и 26 точки.