Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 3:1 като домакин в дербито от 27-ия кръг на Премиър лийг. То се състоя на стадион "Етихад". "Гражданите се нуждаеха от 25 удара, за да преодолеят защитата и вратаря на "червените дяволи".

Маркъс Рашфорд откри в осмата минута, благодарение на подаване от португалския плеймейкър Бруно Фернандеш. Фил Фоудън изравни в 56-та, когато бе намерен от испанския полузащитник Родри. Отново Фоудън попари целта в 80-та минута чрез пас на аржентинския нападател Хулиан Алварес. Норвежкият стрелец Ерлинг Холанд фиксира крайния резултат в първата минута от добавеното време с втора асистенция на Родри.

Сити е втори във временното подреждане с 62 точки, на една зад водача Ливърпул. Юнайтед е 6-и с 44 точки.