Манчестър Сити победи като гост Кристъл Палас с 4:2 в мач от 32-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Шампионите разсипаха лондончани за едно полувреме, след като на почивката резултатът бе равен 1:1.

Кристъл Палас изненадващо повече още в 3-ата минута с гол на Жан-Филип Матета.

10 минути по-късно направилият много силен мач Кевин де Бройне възстанови равенството.

Въпреки сериозното си превъзходство до края на полувремето Манчестър Сити така и не успя да вкара втори гол.

След почивката Рико Люис още в 47-ата минута направи 2:1 за Манчестър Сити.

В 66-ата минута сред голмайсторите се записа и Ерлинг Холанд, като попадението бе изработено от Де Бройне.

Четири минути по-късно белгиецът вкара втория си гол в мача като асистенцията бе на Родри.

Крайното 2:4 оформи Одсон Едуард в 86-ата минута.

След 21-ата си победа за сезона Манчестър Сити се изравни на върха в класирането с Ливърпул, които са с мач по-малко.

Арсенал е на третото място, като изостава с 2 точки от Ливърпул и Манчестър Сити и също е с мач по-малко от Манчестър Сити.

Кристъл Палас регистрира втора поредна загуба, като в последните си пет шампионатни мача отборът е спечелил само 2 точки.

Лондончани са на 14-ата позиция преди останалите мачове от кръга.